Home » Technology » Terminator: Future Shock – The Forgotten Classic of the 90s FPS Genre

Terminator: Future Shock – The Forgotten Classic of the 90s FPS Genre


​ ‌
⁢ ⁢ ⁢ ⁢
⁣⁣ ​ ⁤ ‍ ⁢
‌ ⁣
‌ ⁤ ⁤ ‍ ‍
⁤ ⁣ ​ ‍
⁢ ​ ​ ‍ ‍

​ ⁢ ​ ⁣ ‌ ‌ ‌ ‌
⁢ ​ ⁤

Terminator:⁢ Future Shock sice nikdy nedosáhl takového kultovního statutu ⁣jako ‍třeba Doom,​ Duke Nukem ‌nebo‌ Dark Forces, přesto patří mezi‌ nejvýznamnější střílečky devadesátých let. Bethesda si na něm vyzkoušela ⁤svůj ⁤interní XnGine, který později poháněl i jejich slavný Daggerfall, navíc ⁣jako jedna z prvních FPS‌ ukázala hráčům výhody tzv. mouselooku, tedy ovládání pohledu postavy myší.

Do ​příchodu Terminátora se hráči FPS nemohli jednoduše rozhlížet ⁣kolem sebe.

Příběh vycházel z kultovních snímků s Arnoldem Schwarzeneggerem, ⁣ovšem na rozdíl od nich byla hra zasazena do Los Angeles roku 2015, kdy umělá inteligence Skynet prakticky vyhladila lidstvo z povrchu Země.

Bohužel, i⁣ když Future Shock dostal jedno pokračování, postupně na něj hráči zapomněli. Nikoliv ovšem jeho vývojáři. ⁣Ted Peterson, známější spíše jako ⁣spoluautor dodnes milované ságy The Elder Scrolls, Terminátora‍ znovu vytáhl ⁢na‍ světlo během‌ debaty o RPG hrách pořádané magazínem PC Gamer, kde přispěl se zajímavou „historkou z ⁢natáčení“.

Bugy a chyby jsou​ zásadní součástí her od Bethesdy už od jejích úplných počátků.

V době krátce před vydáním hry, kdy probíhalo intenzivní testování, se prý vývojářům dlouho nedařilo správně nastavit kolize ‌objektů,‌ a tak ‌jim občas nepřátelé prolézali skrze zdi. Peterson byl tehdy pověřen napsáním uživatelského manuálu, a ​jelikož si tou dobou nemohl být jistý, jestli se do vydání podaří chybu opravit, raději na ni hráče dopředu nenápadně upozornil. „Na SkyNetu se ‍objevují zprávy o tom, že terminátoři dokážou ‚fázovat‘‍ skrze pevné materiály, takže si na to​ dejte pozor,“ udělal oficiálně ze softwarové chyby další ‍smrtící výhodu, kterou ​zabijácké stroje vůči ⁤lidem ⁢mají.

Pravdou je, že ve druhém díle filmové série ​umí T-1000‍ „protéct“ skrze mříže a poté opět nabrat původní tvar, takový model ovšem ve hře nenajdeme.

Peterson tvrdí, že pokud si je vědom, chyba nikdy opravena ‌nebyla, naštěstí ⁢byl její výskyt poměrně vzácný, a tak nijak neovlivnila veskrze pozitivní reakce recenzentů ani publika. Ostatně tehdy byly hráči na ně.jpg”/>

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.