Home » News » oligarchs cannot participate in politics

oligarchs cannot participate in politics

„Šiandien aš nematau, kad tai būtų mums prioritetas. Jeigu būtų galima to išvengti, tai būtų smagu išvengti dėl vienintelės priežasties: negali Vakarų demokratinėje valstybėje politiniuose procesuose dalyvauti oligarchiniai asmenys, kurie neprisiima politinės atsakomybės, kurie nori būdami šešėlyje įtakoti politinį procesą. Tai posovietinių, nedemokratinių valstybių požymis“, – žurnalistams prie Prezidentūros sakė S. Skvernelis.

[–>[–>

Trečiadienį po susitikimo su prezidentu panašiai kalbėjo ir pats R. Karbauskis. Jis taip pat teigė sunkiai įsivaizduojantis bendrą darbą su buvusiu kolega S. Skverneliu. Kaip teigė valstiečių lyderis, su demokratais koalicijoje jo vedama partija galėtų būti tik tuo atveju, jei Vyriausybėje jokių postų neužimtų S. Skvernelis.

[–>

„Jei jo paties nebūtų Vyriausybėje, tai galėtų būti svarstomas variantas“, – trečiadienį sakė R. Karbauskis.

[–>[–>

Savo ruožtu S. Skvernelis teigia, kad tokie valstiečių lyderio pareiškimai jį tik dar labiau skatina galvoti apie portfelius naujojoje Vyriausybėje.

[–>[–>

„Po vakar pareiškimų – būtinai. Taip, matyčiau“, – sakė S. Skvernelis, paklaustas, ar matytų save ministru.

[–>[–>

Pasak politiko, jam labiausiai imponuotų vidaus reikalų ministro portfelis.

[–>

Prezidentas įsivaizduoja, kad nauja valdžia bus sudaryta iš centro kairės partijų

[–>

S. Skvernelis teigė, kad pokalbio su prezidentu metu suprato, jog ir šalies vadovas labiausiai tikisi centro kairės valdžios.

[–>[–>

„Aš tikrai patvirtinu, prezidentas turbūt irgi tą įsivaizduoja, kad centro kairės koalicija tikrai turi perspektyvą po Seimo rinkimų tapti valdančiąja“, – sakė S. Skvernelis.

[–>

Veikiausiai, tęsė jis, naujos daugumos Seime ašimi taps Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP).

[–>[–>

„Greičiausiai centro kairės ašis turėtų būti socialdemokratai. Jie ir rinksis, ir ieškos partnerių, ir siūlys su kuo galės koaliciją suburti“, – sakė politikas.

[–>

S. Skvernelis: demonizuodami „Nemuno aušrą“ darome ją labai populiarią

[–>[–>

Tuo metu reaguodamas į viešoje erdvėje reiškiamą kritiką partijos „Nemuno aušra“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui, politikas tikina manąs, kad demonizuoti šią politinę jėgą yra konservatorių interesas.

[–>

„Turėtume sverti, kas yra (svarbiau – ELTA) – ar toks buitinis antisemitizmas, kuris panašu, kad toks yra, ar pavojus būti valdomiems, neaišku kokių asmenų ir neaišku kaip susijusių su politika. Tai čia mes kartais labai demonizuojame vieną politinę jėgą ir tuo pačiu darome ją labai populiarią“, – svarstė S. Skvernelis.

[–>

„Aš suprantu Tėvynės sąjungos interesą, kad mobilizuoti savo rinkėjus, turėti priešą, kad tas priešas turėtų kuo didesnę frakciją Seime ir tada bandyti ją izoliuoti, tokiu būdu silpninant galimybes centro kairei suformuoti valdančiąją daugumą. Tai šituose žaidimuose mes nedalyvaujame“, – akcentavo jis.

[–>

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis pabrėžė, kad prezidento Gitano Nausėdois viešai išsakyta pozicija R. Žemaitaičio atžvilgiu yra logiška ir suprantama.

[–>

Prezidentas Gitanas Nausėda pastarąją savaitę susitikinėja su parlamentinių partijų vadovais. Iki Seimo rinkimų likus mažiau nei dviem savaitėms, prezidentas jau susitiko su Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininke Vilija Blinkevičiūte, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiu Ramūnu Karbauskiu.

2024-10-03 14:09:52


#oligarchs #participate #politics

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.