Home » Business » Inside the High-Tech Factory Producing Dermacol Cosmetics: A Look Behind the Scenes

Inside the High-Tech Factory Producing Dermacol Cosmetics: A Look Behind the Scenes

Fendek říká, že doba covidová zahýbala s ​prodeji kosmetiky, ale nebylo to⁤ úplné ⁤drama. Lidé ‍stále měli zájem o pleťovou a tělovou kosmetiku,‌ ale byl problém⁢ s nedostatkem obalů ⁤a surovin. ​Firma začala vyrábět dezinfekční a antibakteriální gely.

Co se týče mužů, tak podle brand manažerky ⁢Veroniky Přibylové, ⁢jediné výrobky, které nesplnily očekávání, byly pánské krémy před​ šesti⁣ lety. Muži na ně prostě ještě nebyli připraveni. Ale vývoj se prý mění​ a výrobci věří, že se to brzy změní.endek #kosmetika‍ #prodej⁣ #covid #dezinfekce #muži #krémy #pleťovákosmetika‍ #tělovákosmetika #vývoj #zkušenostFendek říká, že doba covidová zahýbala s ⁣prodeji ⁤kosmetiky, ale‍ nebylo to úplné drama.⁤ Zájem o‍ pleťovou a ⁢tělovou​ kosmetiku stále⁣ byl, ⁤ale byl problém s nedostatkem obalů a surovin. ‍Firma začala vyrábět dezinfekční a ⁤antibakteriální gely. Zákazníci si ročně​ pořídí okolo deseti milionů kusů výrobků Dermacol, přičemž ‍na⁢ dva miliony ‌jsou sprchové gely. Firma je flexibilní a reaguje‍ na poptávku zákaznic, vývoj nového výrobku ‌trvá⁤ obvykle dva až tři roky. Jediné výrobky,‍ které nesplnily ‌očekávání, byly pánské krémy před šesti lety, ‌ale ⁣firma věří, že se to s časem změní.řišla do pražského Ústavu lékařské kosmetiky‌ maminka s malou holčičkou. Ta měla v obličeji vrozenou ​pigmentovou vadu, ⁣které se ⁢lidově ​říká ​oheň, a⁣ ještě bílé nepigmentové ​skvrny. Tamní⁢ zkušená kosmetička Olga Knoblochová jí chtěla pomoci, ale protože ⁣neměla takové možnosti,‍ jako jsou dnes, nezbývalo než problém zakrýt.

Poprosila o spolupráci Vlastimila Boublíka, experta na výrobu divadelních a ‌filmových líčidel z Barrandovských ⁣ateliérů. Ten o⁣ rok později vyvinul make-up se silným krycím efektem‌ v deseti odstínech. Přípravek pojmenovaný‌ Dermacol Make-up Cover firma dodnes považuje za‌ své „rodinné zlato“. I proto ⁤ho na ​trh dodává v tubičkách zlaté⁢ barvy. Na něj navázala‍ výroba dalších kosmetických produktů a značka ⁢získala věhlas doma i ‍v zahraničí. V roce​ 1969 koupila licenci na Cover⁢ dokonce filmová studia v Hollywoodu.

Chytli⁤ druhý dech

Když značku Dermacol před 20 lety‌ koupil podnikatel Vladimír ‌Komár, nebyla právě⁣ v nejlepší kondici. Jeho manželka Věra pak začala řídit vývoj a strategii.⁣ V‍ roce 2006 byla ⁣výroba přesunuta z Prahy ⁣do Brna,‍ do prostor ‌bývalé‌ sodovkárny; v metropoli zůstal marketing a branding. „V roce 2009 měla firma méně než třetinu dnešní produkce, ⁣pak prošla transformací, přijímali jsme ⁣externí klienty, kteří měli vysoké nároky, což nás posouvalo dál. Rozšířila se výroba a ‌v Česku se začalo ​dělat ⁤i to, co dosud nebylo možné,“ vzpomíná ředitel.

„Dermacol⁣ je legenda a‌ já jsem strašně⁣ rád součástí toho příběhu. ‍Fakt, že existuje ⁢tolik let, dodává značce u zákazníků důvěryhodnost. Řeknou si: když​ to vyrábějí tak dlouho, asi ​vědí, co dělají,“ říká Fendek.

A jak⁤ s prodeji kosmetiky zahýbala doba covidová,​ kdy ‍lidé byli často doma a ‌make-up, rtěnku ani‌ lak ⁣na vlasy tolik ⁢nepotřebovali? „Úplné drama⁤ to nebylo, uzavřeli ‍jsme nové kontrakty, tržby byly slušné. O ‌pleťovou a tělovou kosmetiku byl zájem stále. Většíka Křížová.

Co se týká mužů, ti podle Fendeka nakupují spíše sprchové gely a šampony než hydratační krémy. „Muži mají tendenci si myslet, že ⁤hydratační krémy jsou jen pro ženy,‍ ale je to o péči o pleť, ne o pohlaví. V poslední době ⁤se‍ ale začíná ⁢měnit i tohle a muži si začínají⁢ více uvědomovat, že i jejich pleť potřebuje ⁣péči,“ dodává⁢ Fendek.

Dermacol se ⁣také⁣ snaží oslovit mladší generace, a to například spoluprací‍ s ​influencery ⁣a youtubery. „Snažíme se být moderní, ale⁢ zároveň si udržet tradici a kvalitu,“ uzavírá Fendek.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.