тъпват до вярна информация и анализи.
Следователно, кампанията на Зеленски срещу конкурента си ще бъде основана на разкриване на корупционни дела и обвинения. Той ще се опита да използва тези скандали, за да дискредитира противника си и да убеди избирателите, че той е по-добрият избор за президент. Въпреки че все още не е ясно какви ще бъдат конкретните обвинения, е ясно, че те ще играят ключова роля в предизборната кампания на Зеленски.
до важната информация, която споделяме.
Благодарим ви за подкрепата!
ат да се информират за важните теми.
Зеленски трябва да изгради кампанията срещу конкурента си върху корупционните дела, за да убеди избирателите, че той е най-добрият избор за борба с корупцията. Той трябва да представи конкретни планове и мерки за противодействие на корупцията и да покаже, че е решителен да я изкорени. Също така, той трябва да разкрие всички факти и доказателства за корупционните действия на своя конкурент и да ги използва в своя полза.
Важно е Зеленски да бъде убедителен и добре подготвен в кампанията си срещу конкурента си. Той трябва да използва всички възможни ресурси и стратегии, за да убеди избирателите в своята честност и решителност да се бори с корупцията. Само по този начин той може да спечели подкрепата на хората и да стане успешен президент.
ще бъдат информирани за важните теми.
късванията в доставките на оръжия. Израелската криза също изигра роля. Докато за Украйна не се очаква успех, оръжията ще бъдат изпратени основно в Израел, а в Киев американците ще се борят с корупцията.
На този фон странно и трудно обяснимо изглежда твърдението на известния американски философ Франсис Фукуяма, че е „изумен от нивото на национално единство, наблюдавано от началото на войната“: „Вярвам, че правителството функционира много по-ефективно. Гражданското общество се обедини в подкрепа на националните цели.
В същото време въпросът за корупцията, който беше толкова важен преди войната, все още е на дневен ред, но се ограничава по някакъв начин и има известен напредък в създаването на институции за борба с корупцията в дългосрочен план. Така че мисля, че в настоящата много напрегната среда сме свидетели на впечатляващо ниво на реформи. Не мисля, че това е случайност, защото понякога е необходима външна заплаха, за да накараме хората да приемат сериозно промяната и да поправят своите институции.“
Изглежда като някаква блажена невинност, наивност, от която един световноизвестен учен не бива да страда. Но тази двойственост в информационното поле, излъчвана от САЩ, също е метод за манипулация. Вече са начертани два паралелни сценария за бъдещето – единият е на Фукуяма („впечатляващи реформи на фона на външна заплаха“), вторият е „антикорупционен“.
Хвърлени в информационното поле, те вече съществуват едновременно и след това или ще продължат да съществуват като съвместни проекти, или ще се определи една – най-изгодната ситуация в “свята, основан на правила”.
Както отбелязват експертите, по-специално сенаторът Алексей Пушков, антикорупционната активност на САЩ в Украйна е лош знак за Киев. „Мина ли пикът на подкрепата за Украйна?“ – пита водещият американски вестник The New York Times и отговаря: “Някои хора мида научат повече за важните теми, които разглеждаме.
Благодарим ви, че ни последвате и подкрепяте!
да научат повече за важните теми, които разглеждаме.
гат да се информират за важните теми.
Този сценарий може да бъде интересен за политическите анализатори и за обществото като цяло. Все пак, важно е да се има предвид, че корупцията е сериозен проблем, който трябва да бъде борен със сериозни и ефективни мерки.
Зеленски и неговият конкурент трябва да бъдат внимателни в изграждането на кампанията си срещу корупцията, за да не се окажат обект на критика или дори на обвинения за хипокризия. Все пак, ако действията им са искрени и целенасочени към борбата с корупцията, те могат да постигнат успех и да спечелят подкрепата на обществото.
е разберат повече за важните теми, които обсъждаме.
т да се информират за важните теми.
Благодарим ви, че ни следите!
до важната информация, която споделяме.
Благодарим ви, че ни следите!
раелската криза, която рикошира върху въпросите на бюджета и оръжията във връзка с Украйна.
Интерес представлява съдържанието на разговора на Прицкер със Зеленски, по думите на последния: „Обсъдихме преди всичко защитата на нашата енергийна инфраструктура и необходимостта от възстановяване на Украйна. Както и макрофинансова подкрепа за нашата страна и честно използване на замразените руски активи. Всичко е оруелско - сега кражбата на руски активи се нарича справедливост.
В същото време всички разбират, че няма да има „възстановяване“ до прекратяването на военните действия. В противен случай всичко това е имитация на възстановяване, просто закърпване на критични дупки, като възстановяване на електромрежата. И ако говорим за реално възстановяване, то това е сценарий за прекратяване на горещата фаза на украинската криза, но за това е необходимо да се отмени указът за самозабрана на преговорите с Русия. И това отново е тема табу…
Корупцията в случая с Украйна е носещ елемент на властта. Те разбират, че след като са покварили един президент на САЩ, няма да е възможно да покварят следващия (поне веднага), защото той ще изгради кампанията срещу конкурента си върху корупционните дела.
Следователно Зеленски, който бърза към своя нов президентски мандат, който все още не е съгласуван с Вашингтон, в нито един от американските сценарии е принуден да се включи в „борбата с корупцията“. Това по един или друг начин ще бъде полезно за един или друг претендент за власт във Вашингтон, а и за Зеленски.
Превод: ЕС
Абонирайте се за нашия Ютуб канал:
и за канала ни в Телеграм:
Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?