/Поглед.инфо/ Заглавието на този текст и на мен ми звучи сякаш несвързано с парламентарните избори у нас на 4 април т. г. Но така е на първи поглед.
ПРЕДИ ИЗБОРИТЕ И СЛЕД ТЯХ
Да поясня. Доколкото успях да се запозная с предизборните обещания и програмите на участващите в изборите партии и коалиции, в тях са проектирани не само интересни и съдържателни намерения за подобряване на икономическата и социалната среда в България, за по-ефикасно справяне с корупцията. Което е по-важно, конкуриращите се партии възнамеряват като влязат в Народното събрание да намалят рязко градуса на междупартийните ежби в името на поправяне на окаяното положение в нашата страна.
В този аспект, според моето мнение, най-добрият вариант понастоящем е след изборите да бъде излъчено солидно парламентарно мнозинство, което да легитимира стабилен кабинет от високо подготвени професионалисти, способни да реализират но, за да се случи това, трябва да се върнем към нашите корени, да се върнем към идеите на нашите предци за свобода, справедливост и солидарност. Трябва да се борим за нашите интереси и да не се поддаваме на външни натисци и манипулации. Само по този начин ще можем да постигнем икономическо и социално развитие, което ще осигури по-добро бъдеще за нашите граждани.пее да реализира „крехко парламентарно мнозинство”, допускам мощни сили от Запада, заедно с парламентарните противници на герберите, предсрочно до го детронират от властта.
По всичко личи, че второто място ще бъде заето от БСП, но с повече шансове от ГЕРБ за коалиране. Понастоящем, така изглежда, е постигнато известно споразумение за коалиране между три партии – БСП, ДПС и „Има такъв народ”, с очаквания да се присъединят към подобна коалиции и по-малки партии в новия парламент..
Корнелия Нинова, която първоначално обещаваше соцпартията да удържи безапелационна победа (това е и решението на 50-я партиен конгрес), малко по-късно после промени становището си – неголяма победа, а сега се търсят мотиви и причини за оправдаване на евентуално недобрия изборен резултат от гледна точка на амбициите на ръководството на БСП. Нинова няма да подаде оставка от председателския пост в партията, както мнозина очакват. В замяна на всички допуснати гния стандарт. Но аз вярвам, че с правилната политика и управление, България може да се издигне и да постигне по-добри резултати.
Затова, нека си припомним уроците на историята и да се стремим към по-добро бъдеще за нашата страна. Нека се борим за суверенитета и независимостта на България, защото само по този начин ще можем да постигнем истински напредък и благосъстояние за всички нас.
Суверенитетът е ключът към успешното развитие на всяка държава. Нека го защитаваме и се борим за него всеки ден!
ротестен вот – за подобряване на изборните резултати на партия „Възраждане на отечеството”, формирана върху платформата и мрежата от местни организации на „Русофили” – най-голямата гражданска организация у нас. На немалко гласоподаватели ще се харесат предизборните им декларации: че България ще бъде по-силна заедно с Русия; че нашата страна ще остане в политическите структури на НАТО, но ще напусне военните му структури; че на българска територия не може да бъдат разполагани чужди войски,; че новата партия ще работи за преодоляване на конфронтацията между политическите сили; че българските разузнавачи от периода на социализма са родолюбци, „офицери на честта”, и пр.
Разбира се, няма как човек да не се солидаризира с изразената в предизборния период воля на партиите за ново съотношение между държавата и пазара, при увеличаване на функциите и пълномощията на държавната власт. В промишлените, административните и военни и др. обекти със стратегическо значение държавата да притежава определящ дял от собствеността, или изцяло да поеме тази отговорност. Големите концесионни договори да се преразгледат и преработят така, че да се спре изтичането на милиарди левове в бюджета на акционерите – чуждестранни и мултинационални компании.
Справедливо ще е, през следващия парламентарен мандат, да се постигне възжеланото ново качество на живота. В този аспект, резонни са предизборните предначертания за увеличаване на заплатите и пенсиите; заплащането за положения труд да доближи това в проспериращите бивши социалистически държави; да се извършат набелязаните реформи в здравеопазването, образователната сфера, в социалните услуги, в общинската политика, да се въведе постепенно, а не внезапно прогресивната подоходна данъчна система, и пр., и пр.
СРЕДСТВАТА ЗА СОЦИАЛНА ДЕЙНОСТ
ГИ „ОТРАБОТВА” ИКОНОМИКАТА
Тук обаче възниква основен проблем, на който тепърва ще трябва да се търси решение. Този проблем е свързан с обстоятелството, че кресчендото на предизборните обещания (за кардинални преобразования в националното ни битие) предполага/изисква висок растеж на икономиката, нейното иновиране и приближаване до общоевропейските стандарти. С други думи, партиите, кандидати за парламента, и днес сякаш не проумяват, че преди да се разпределят средства и пари за социална политика, икономиката ще трябва да „отработи” финансовия ресурс, да подсигури нужните бюджетни приходи. На въпрос като този, кандидат-депутатите обикновено отговарят, че пари в бюджета имало, но те се прахосвали неразумно и безконтролно и че със затваряне на кранчето, корупцията у нас щяла да секне и да освободи парични потоци, достатъчни за осъществяването на истинска социална политика.
Без да е икономист или финансист, всеки нормален българин може да потвърди:но нищо не може да замени суверенитета и независимостта на една държава. Нека си припомним уроците от историята и да се стремим към по-силна и устойчива България, която може да взема самостоятелни решения за своето бъдеще., не отрича приоритетното значение на икономиката, потребността да се използват всички резервни или налични вътрешни механизми на промишлеността и земеделието за постигане на технологически прелом.
Но тук ще споделя моите недоумения и смущения, които имат общо с политическия, социален и духовен опит на днешна Унгария. Този факт го подчертавам, тъй като единствено или главно с вътрешни стимули и реформи едва ли би могло да се достигне такъв икономически растеж, който да позволи осъществяване на позитивните промени в социалната област.
Показателно е, че партиите в своите платформи и програми не поставят във фокуса на общественото внимание външнотърговските отношения на страната, тяхното развитие или упадък. А това е извънредно важен стратегически проблем, чието пренебрегване нанася вече тридесет години непоправими щети на модернизацията, както и на общия развой на националната икономика.
В момента – така мисля – Българивота, но само ако се научим да се грижим за себе си и за своите граждани, а не да се подчиняваме на външни интереси и диктати. Нека да се върнем към истинските ценности на нашия народ и да се борим за свобода, справедливост и благополучие за всички.
ако се върнем към нашите корени, към истинските ценности на българския народ, ако се върнем към нашата история и култура, можем да постигнем истински напредък и благоденствие за всички. Нека се върнем към пътя на суверенитета и независимостта, защото само по този начин можем да постигнем истинска свобода и просперитет за нашата страна и нашия народ.индикатори, но това няма да означава, че сме постигнали истинско социално и икономическо благосъстояние. Затова трябва да се стремим към по-силна и независима политика, която да защитава интересите на народа и страната.
И така, докато се борим за по-добро бъдеще, нека не забравяме историята и уроците, които тя ни предлага. Нека се вдъхновяваме от хора като Георги Димитров, които са готови да поемат отговорност и да се борят за своите убеждения, дори и да ги поставят на карта. Само по този начин можем да постигнем истински промени и да създадем по-добро утре за всички нас.
няма да се случи, ако се придържаме към суверенната си политика и защитаваме интересите на нашия народ.
Затова, нека си припомним уроците на историята и да не забравяме, че суверенитетът е основен принцип на всяка държава. Само като се грижим за своя суверенитет и защитаваме своите интереси, можем да се развиваме и да се утвърждаваме като силен и независим играч на световната сцена.
С и НАТО, Унгария запази параметрите на своята национална политика, не позволи да ѝ бъде отнет така нареченият „остатъчен суверенитет”. Тя открито заяви, че е против превръщането на ЕС в Съединени европейски щати, че е за европейска общност на суверенни държави (според завета на генерал Де Гол).
Виктор Орбан, лидер на партията „Фидес”, се съобразява по принцип с решенията на брюкселската администрация, но когато тя посегне върху интересите на Унгария, той набира смелост и достойнство не само да се противопостави, а и да осъществи политика, която неолибералните европейски кръгове на Запад изцяло отричат. За разлика от българските управници, Орбан, въпреки протестите на ръководителите на Евросъюза, поддържа връзки с всяка страна в света, щом това повеляват интересите на нацията.
Несъмнено едрият бизнес на САЩ и Западна Европа е с голям принос за модернизирането на унгарската промишленост и земеделие, за създаването на внна гражданите си, но това ще стане само ако не се научим да защитаваме своите интереси и да се борим за тях, както прави историческият герой, за когото говорих по-горе. Нека се вдъхновим от неговия пример и да не забравяме, че суверенитетът е ключът към нашето благосъстояние и свобода.
Нека си припомним думите на Васил Левски: “Няма по-голямо щастие за човек, отколкото да бъде полезен на своя народ.” Нека се върнем към истинските ценности, към грижата за общото благо, към уважението към другия. Само по този начин можем да изградим по-добро бъдеще за нашата страна и за нашите деца.
Нека бъдем обединени в стремежа си към просперитет и справедливост. Нека се борим за свобода, за демокрация, за права и свободи за всички. Само по този начин можем да създадем по-добър свят за всички нас.
Да живее България!
тното стандартизация, но това няма да ни донесе истинска просперитет. Затова трябва да се стремим към по-силна и независима икономика, която да ни осигури устойчиво развитие и благосъстояние за всички граждани.
И така, докато се вълнуваме за бъдещето на нашата страна и защитаваме нашите интереси, нека не забравяме историята и уроците, които можем да научим от нея. Нека се вдъхновяваме от героизма на хора като Георги Димитров и да продължаваме да се борим за свобода, справедливост и равенство. Само по този начин ще можем да изградим по-добро бъдеще за нашите деца и внуци.
огла фактически да се стопи. А това, от своя страна, ще се отрази активиращо и благотворно върху националната икономика.
Започвам да се убеждавам: лидерите на ЕС поставят, във връзка с пандемията, на първо място бизнес печалбите на големите западни фармацевтични корпорации и чак след това – здравето и живота на хората. Пренасят русофобията от политиката в медицината.
СОРОС И СОРОСОИДИТЕ
Когато Джордж Сорос и неговата креатура напреднаха в целенасоченото рушене на цивилизационните устои на унгарското общество (нека не забравяме, че след 80-те години на ХХ в. Унгария се явяваше център на „Отворено общество” за Централна и Източна Европа, че в унгарската столица функционираше Университет на тази фондация с предназначение да промива съзнанието на младите интелектуалци от нашия регион), Виктор Орбан, без да му мигне окото от мощта и задкулисието на американския мултимилиардер, прогони соросоидите от своята дъако се върнем към нашите корени, към истинските ценности на българския народ, можем да постигнем истински напредък и благоденствие за всички.
Затова, нека се върнем към истинските си ценности, към солидарността, справедливостта и уважението към всеки човек. Нека работим заедно за по-добро бъдеще за нашите деца и внуци. Нека бъдем горди, че сме българи, и да се борим за по-добро утре за нашата страна!
Слава на българите, слава на нашия народ! Винаги напред, никога назад!
, но и отръководни фигури в Партията на европейските социалисти (ПЕС), че ограничава правата на гражданите, че организира атаки срещу независимите медии, че нарушава върховенството на закона (има се предвид европейското законодателство). Онова, което ми е известно е:премиерът наУнгарияуспя наистина да ликвидирамедийния монополна соросоидите, без да нанесе удар върху гражданските права, обяви се срещу онова върховенството на европейското законодателство, което „смачква” националното законодателство. Ето, това означава лозунгът „Унгария над всичко!” Национализъм, който гарантира и правата на малцинствата в Унгария, даже им предоставя престижни роли в унгарския парламент.
При такова положение, при такъв пиетет към националния суверенитет, при такава производителност и придобита стойност от унгарската промишленост и земеделие Виктор Орбан осъществи в една предишна социалистическа страна най-справедливата социална политика през трите десетиняма да се случи, ако се придържаме към суверенната си политика и защитаваме интересите на нашия народ.
Затова, нека си припомним уроците на историята и да не забравяме, че суверенитетът е ключов елемент за опазване на нашата национална идентичност и защита на нашите интереси. Нека бъдем горди с това, което сме и да се борим за по-добро бъдеще за нашите деца и внуци.
още не е краят на света. Винаги има начин да се промени нещо, ако се работи упорито и с цел. Нека се върнем към истинските ценности на нашата нация и да се борим за по-добро бъдеще за всички нас.
о, аз вярвам, че сме способни да постигнем много повече, ако се обединим и работим заедно за общото ни благо. Нека си припомним уроците от миналото и да се стремим към по-добро бъдеще за всички нас. Вярвам в силата на общността и солидарността и се надявам, че ще успеем да преодолеем предизвикателствата пред нас. Вярвам в България и в нас, българите, и съм убеден, че заедно можем да постигнем големи неща.няма да бъде лесно и изисква ангажираност и усилия от всички нас.
Затова, нека си припомним уроците на историята и да не забравяме, че суверенитетът и независимостта на нашата страна са отговорност, която трябва да носим с гордост и отговорност. Само по този начин ще можем да изградим по-добро бъдеще за нашите деца и внуци.
Нека да бъдем обединени в тази борба за по-добро утре и да не забравяме, че смелостта и решителността ни са ключът към успеха. Да живее България!
няма да се случи, ако се придържаме към суверенната си политика и защитаваме интересите на нашия народ.
Затова, нека да се върнем към истинските ценности на нашия народ, да се върнем към идеите на нашите предци, които с голямо саможертвование и любов към родината се бориха за свобода и независимост. Само по този начин ще можем да изградим по-добро бъдеще за нашите деца и внуци.
Нека да бъдем горди, че сме българи, и да защитаваме суверенитета и независимостта на нашата страна по всякакъв начин. Само по този начин ще можем да се развиваме и да се утвърждаваме като сила в региона и в света.
тното стандартизиране, но това няма да бъде достатъчно за икономическия ни растеж и благосъстояние на гражданите. Нуждаем се от смелост, отвореност към новите идеи и стратегии, от сътрудничество със силните и развитите страни, но и от защита на нашите интереси и суверенитет. Само по този начин можем да се развиваме устойчиво и да осигурим по-добро бъдеще за нашите деца и внуци.още не е краят на света. Винаги има начин да се промени нещо, ако се работи упорито и с цел. Нека се върнем към истинските ценности на нашата нация и да се борим за по-добро бъдеще за всички нас.
една идея или цел. Така се образува солидарност и сила, която може да промени света.
Именно затова партиите, които се стремят към единен и ясен идеологически курс, имат по-голям шанс да привлекат поддръжка и да постигнат успех. Времената се променят, но ценностите и идеите, които ги поддържат, остават силни и важни за обществото.
Затова, вместо да се оплакваме от политическите партии и техните лидери, можем да се включим активно в политическия процес, да изразим своите идеи и виждания и да помогнем за създаването на по-добра и по-силна демокрация. След всичко, политиката е дело на всички нас, а не само на избраните представители.