от патриотизма“?
За мен патриотизмът не е просто чувство на обич към родината. Той е начин на живот, начин на мислене и начин на действие. Живея и работя за благото на моята страна, участвам в обществения живот, защитавам нашите ценности и традиции. Всичко, което правя, е в името на по-доброто бъдеще на България. Така че да, патриотизмът е моят начин на хранене.
вате, че имам определен бекграунд. Трябва само да поясните, че точно този бекграунд е изграден изцяло около патриотизма.те се опитват да ме представят като екстремист, но всъщност просто съм човек, който обича своята страна и се грижи за нея. Не виждам нищо лошо в това да се грижим за мястото, където живеем, и да се борим за неговото благополучие.сте стигнали до тази позициякто се отнася до вас, това означава, че имате определен опит и възгледи, които са формирани от вашия патриотичен дух и преданост към своята страна.от този бекграунд, за да подкрепите своята гражданска позиция.с патриотизъм, когато сте загубили своите приятели в битка за страната сиот този бекграунд, за да подкрепите вашата гражданска позиция?
Като се храня с патриотични идеи, ценности и принципи, които са част от моята идентичност и ме насърчават да действам в полза на обществото и държавата. Това включва участие в обществени и политически инициативи, защита на националните интереси и подкрепа на патриотични инициативи и проекти.от този бекграунд?
За мен патриотизмът е нещо, което ме вдъхновява и ме прави по-силен. Той ме кара да се боря за своите убедения и да се стремя към по-добро бъдеще за моята страна. Така че, да се “храня” от този бекграунд означава да се вдъхновявам от него и да го използвам като мотивация за своите действия и решения.подкрепите тази позицияоже да помогна в тази ситуация.то на системите за ПВО на противника. И тук, между другото, темата за БПЛА също може да намери своето достойно място. Но пехотата не трябва да бъде ключовият фактор за постигане на военна победа. Не е правилно. Ето защо всички очаквания сега са свързани с технологиите и индустрията.
– Вашият отряд е изцяло от доброволци. Защо хората решават да се откъснат от мирния живот, където всичко е ясно – има работа, семейство, някои познати неща – и отиват да се бият? Някой умира, някой губи здраве…
– Честно казано, по време на бойни действия въпросът изглежда… странен. Някак риторично. Защото на теория цяло едно здраво общество трябва да е в това състояние – в състояние да защитава държавата си, да решава бойни задачи. И в този смисъл доброволците са най-социално активните и отговорни хора, вероятно добре осъзнаващи своята роля и място в този свят. Освен това никой не планира да живее вечно, нали?
Дори тези, които сега седят в дупките си и си измислят някакви удобни оправдания, също няма да съществуват винаги. И те ще умрат, както ще умрат тези, които умират на фронта. Просто смъртта на фронта има смисъл, това е участие в историческия процес. И ако някой смята, че това е „процес за пари“ (има такива гласове), моля, нека дойде и да спечели тези пари.
– Но след като това е процес „не за пари“, тогава за какво е? Как можеш да го изразиш?
– Това е история за лични – много сложни и често много сериозни – преживявания на хора, които ги принуждават да извършат този Акт. И точно така – с главна буква.
– Но вие лично – Андрей Юриевич Пинчук, успял човек, реализирал се в много области, писател, полковник от резерва на ФСБ, в близкото минало ректор на „Станкин“, автор на много научни трудове – защо напуснахте този спокоен, удобен и добре устроен живот в Москва и отидохте на война за втори път?
– Тоест, какво значи това „защо“?! В този смисъл Андрей Пинчук е обикновен гражданин и доброволец, като всички останали, които са ходили тук. Ето защо не е много подходящо тук да ми лепят етикети, защото се предполага, че съм „социално успешен“.
Имам друг въпрос: защо не отидоха други социално успешни хора, които също говорят толкова много за войната, защо не отидоха тези, които обичат да се снимат с войниците, ала задължително отдалеч?
– Защо? Има ли отговор?
– Това може би е въпрос на гражданска позиция. И този израз в този контекст не е помпозни думи, а просто суха констатация на факта. Моите другари загинаха и загиват. Значи казвате, че имам определен бекграунд. Трябва само да поясните, че точно този бекграунд е изграден изцяло около патриотизма.
Кажете ми как можете да се „храните“, грубо казано, от патриотизма (в моя случай това е по-скоро морален въпрос), тоест да направите някаква социална кариера, да изразите някаква позиция и когато изведнъж дойде война, – а извинявайте, аз ще постоя настрана Какво означава „настрана“? Не го искам за мен, а и другите не ги съветвам, просто е грозно.
Превод: ЕС
Нашият Ютуб канал:
Каналът ни в Телеграм:
Така ще преодолеем ограниченията.
Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците.