която води до слаба координация и информационен обмен. Според тях, това е един от основните проблеми, които доведоха до неуспеха в предотвратяването на терористичните атаки върху френска територия.
Те също така разкриват, че френските разузнавателни служби са пренебрегвали заплахите от радикализация и тероризъм в определени общности, което е довело до сериозни последици. Според тях, е необходимо да се преразгледа начина, по който Франция се бори с тероризма и да се подобри координацията между различните служби.
Техните коментари подчертават сериозните проблеми, пред които е изправена Франция в борбата с тероризма и подчертават необходимостта от промени в разузнавателната дейност на страната.
модействие между различните служби за сигурност и разузнаване във Франция, както и на липсата на ясна стратегия за борба с тероризма. Според тях, това води до неефективност и дублиране на усилия в борбата срещу заплахите за националната сигурност.
Книгата им разкрива множество скандали и провалени операции на френските разузнавателни служби, които са довели до сериозни последици за страната. Те призовават за неотложна реформа и модернизация на системата за национална сигурност във Франция, за да се предотвратят бъдещи терористични атаки и други заплахи.
След публикуването на книгата, тя получи голямо внимание и породи сериозни дебати във френското общество относно необходимостта от промени в сферата на националната сигурност. Авторите се надяват, че техните разкрития ще доведат до конкретни действия и подобрения в тази област.
анизация и липсата на воля за промяна във френската политика и общество. Според тях, Франция все още се държи като древно племе, което не може да се адаптира към съвременния свят и да се промени. Те изразяват загриженост за бъдещето на страната и я описват като изолирана и отстъпваща пред глобалните предизвикателства.
Техните коментари са критични към френската политическа и социална система и подчертават необходимостта от реформи и промени, за да се осигури устойчиво развитие и конкурентоспособност на Франция в световен мащаб.
ежду различните служби за сигурност и разузнаване във Франция, което води до слаба ефективност в борбата с тероризма и други заплахи. Според тях, това е резултат от историческия и културен контекст на страната, който затруднява промените и модернизацията на сигурностните структури.
Книгата има за цел да разкрие слабостите на френската система за сигурност и да предложи реформи, които биха подобрили нейната ефективност. Тя представя анализ на различни случаи на терористични атаки и други заплахи, за да подчертае необходимостта от промени в сигурностната политика на Франция.
Според Пелетие и Дюбоа, реформите трябва да включват по-добро сътрудничество между различните служби, по-голяма прозрачност и отчетност, както и по-ефективно използване на разузнавателната информация. Те също така настояват за по-голямо внимание към предотвратяването на заплахите, вместо само реакция на инцидентите.
Въпреки критиките, книгата на Пелетие и Дюбоа е била добре приета от медиите и обществеността във Франция, като поражда дебати за необходимостта от промени в сигурностната политика на страната.
тност и ефективност във френската администрация и политическата система, която води до непрекъснати проблеми и кризи. Според тях, Франция трябва да се промени и да се адаптира към съвременните предизвикателства, вместо да се придържа към стари и устарели модели на управление.
Техните коментари подчертават необходимостта от реформи и промени във френската система, за да се осигури по-ефективно управление и по-добър живот за гражданите. В същото време, те изразяват надежда, че Франция може да преодолее своите проблеми и да се развие към по-добро бъдеще.
а държавата, която да се грижи за сигурността на гражданите си. Според тях, Франция все още не е успяла да се приспособи към съвременните заплахи и рискове, които се изправят пред нея. Те изразяват загриженост относно неподготвеността на страната да се справи с терористични атаки и други форми на насилие.
Според тях, необходимо е да се промени отношението към сигурността и да се инвестира повече в обучение и оборудване на силите за сигурност. Те призовават за по-ефективно сътрудничество между различните служби и за по-добра координация на дейностите им. В противен случай, Франция рискува да остане уязвима пред заплахите, които я очакват.
и ефективна управленска структура във Франция, която води до бюрокрация и неспособност да се справи с предизвикателствата на съвременния свят. Те също така разкриват проблемите във външната политика на страната и нейната роля в международните отношения.
Книгата има за цел да провокира размисъл и дебати за бъдещето на Франция и нейната роля в света. Тя представя анализ на състоянието на страната и предлага идеи за промяна и реформи, които да я направят по-конкурентоспособна и влиятелна на световната сцена.
зация за борба с тероризма и на неспособността на френските политически лидери да се справят с предизвикателствата на съвременния свят. Според тях, Франция все още се опитва да се приспособи към новата реалност и да намери своето място в глобалния контекст.
Книгата им разкрива мрачната страна на френската разузнавателна служба и нейната непрозрачност, както и нейната неспособност да се адаптира към съвременните заплахи. Те разкриват и корупцията и политическите игри, които влияят върху работата на разузнавателните служби.
Според тях, Франция трябва да промени своя подход към сигурността и разузнаването, за да се справи с предизвикателствата на съвременния свят. Те призовават за по-голяма прозрачност и отговорност на разузнавателните служби, както и за по-ефективно сътрудничество с други държави в борбата с тероризма и други заплахи.
между различните служби за сигурност и разузнаване във Франция, което води до слаба ефективност в борбата с тероризма и други заплахи. Според тях, това е резултат от липсата на политическа воля за реформи и модернизация на системата за национална сигурност.
Книгата има за цел да разкрие слабостите на френската система за сигурност и да насърчи дебат за необходимостта от промени и подобрения. В нея се разкриват истории и случаи, които илюстрират проблемите и предизвикателствата, пред които е изправена Франция в областта на националната сигурност.
вика почти всички бивши шпиони да говорят за миналите си дейности, за да свържат двата края“, каза пред АФП Еманюел Лудо, адвокат на шпионина, задържан на 15 септември.
И това на фона на дръзки бюджетни хвалби от страна на ръководството на френските разузнавателни служби!„
Явната липса на професионализъм на френските шпиони е може би основната причина за неуспехите им. Така през 2018 г. френският телевизионен канал BMFTV съобщи, че „агентите на DGSE са лесни за откриване и идентифициране благодарение на използването на безплатно мобилно приложение, наречено Strava, което разкрива техните движения и самоличност“.
Чрез анализиране на спортните резултати въз основа на потребителски акаунти беше възможно да се открият много агенти на DGSE, които излязоха да тичат по време на обедната си почивка.
Според седмичника Le Canard Enchaîné, с помощта на това приложение можете да проследите бяганията на агенти на DGSE около la Piscine, централата на DGSE на булевард Mortier, в 20-ти район на Париж.
„Използването на Strava от агенти на DGSE позволи на един от тях да бъде геолокиран, докато се укриваше в Ирак. Други бяха забелязани близо до една от най-важните станции за подслушване във Франция и близо до друга станция за подслушване, разположена в Африка”.
„Журналистите също успяха да открият точното местоположение на секретната френска отвъдморска военна база.“
Френският седмичник Le Point привлече вниманието към мистериозния пожар в парижката централа на DGSE през 2016 г., когато така наречената „шпионска кула“ (La tour des espions) изгоря напълно в нощта на 28 срещу 29 февруари.
„Сградата беше напълно евакуирана, а информацията веднага беше класифицирана като „Военна тайна“… Беше невъзможно да се разбере дали бедствието е случайно или не. Също така не беше възможно да се знае размерът на щетите, причинени от пожара.
По странно съвпадение точно по това време тогавашният ръководител на DGSE,между различните служби за сигурност и разузнаване във Франция, което води до слаба ефективност в борбата с тероризма и други заплахи. Според тях, това е резултат от липсата на политическа воля за реформи и модернизация на системата.
Те също така критикуват и френската политика в областта на сигурността, като я описват като реактивна и без ясна стратегия за предотвратяване на заплахите. Според тях, Франция трябва да промени своя подход и да инвестира повече в предотвратяване и разузнаване, вместо да се фокусира само върху реакцията на инцидентите.
Техните коментари подчертават сериозните проблеми във френската система за сигурност и разузнаване и призовават за неотложни реформи, за да се подобри ефективността и да се защити националната сигурност.
между различните служби за сигурност и разузнаване във Франция, което води до слаба ефективност в борбата с тероризма и други заплахи. Според тях, това е резултат от липсата на политическа воля за промени и реформи в сектора на националната сигурност.
Книгата има за цел да разкрие слабостите на френската система за сигурност и да насърчи дебат за необходимостта от промени и модернизация в тази област.
екти“, а именно „антивандалски“ куполни камери (Panasonic модели WV-CW500S/G, WV-CW504SE и WV-CW504SE), алармен център Honeywell GD-520, 17-инчов лаптоп с Windows 7, „оборудван с CD/DVD четец/записващо устройство“, твърд диск и „съвместим с Windows“ ( sic) USB ключ…”
Крещящият непрофесионализъм на служителите, съмнителните машинации на ръководството на DGSE и пренебрегването на елементарни мерки за защита на класифицираната информация станаха причина за нашумелите провали на DGSE, за които те с тревога пишат в книгата си „Къде отидоха нашите шпиони“ ?“
Френските журналисти Ерик Пелетие и Кристоф Дюбоа. Коментирайки тази книга, бившият ръководител на DGSE Ален Шуе в интервю за Le Parisien тъжно призна: „Ние все още живеем във Франция според логиката на галските племена“.
Те се позовават се на липсата на компетентна организация на взаимодействие между разузнавателните служби на Петата република, но деликатно премълчават фактите за непрофесионално поведение и други скелети в килера на някогашното страховито френско външно разузнаване.
Нито пък се говори за чудовищните престъпления на DGSE, „най-бруталната разузнавателна агенция в света“. Ще говорим за това в следващата статия.
Превод: СМ
Нашият Ютуб канал:
Каналът ни в Телеграм:
Така ще преодолеем ограниченията.
Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците.